...............

Шановні відвідувачі, приносимо вибачення за несанкіоновану рекламу на нашому сайтіНовини!


ОНОВЛЕННЯ НА СТОРІНЦІ
"Поради батькам"


Пам’ятка для батьків щодо безпеки дітей


Экскурсія в зоопарк

ФОТОРЕПОРТАЖ


Осінні прогулянки

ФОТОРЕПОРТАЖ


Свято ОСЕННІ

ФОТОРЕПОРТАЖ


ПРИВАТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЬНИЙ ЗАКЛАД "ДИТЯЧИЙ САДОК "ГРАНД - ГІПАНІС"" -
Вибір України 2018 року!


Поради батькам
Оновлення на сторінці


Розвиток дитини від 3 до 7 років.
Корисні поради та рекомендації для батьків про розвиток дитини


Оновлення на сторінці
Наша ВІДЕОГАЛЕРЕЯ

Наші діти говорять про свій улюблений дитячий садок «Гранд-Гіпаніс»
Новий відеоролик


Оновлення на сторінці
Наша ВІДЕОГАЛЕРЕЯ


Відео презентація освітнього комплексу "Міжнародний Класичний університет им. Пилиппа Орлика - Дитячий сад "Гранд-Гіпаніс" - Школа "Гіпаніс-ЭОС" на англійскій мові
Советы воспитателя по физической культуре (физическому воспитанию)


Частный Детский сад "Гранд-Гипанис"  >  Советы родителям
Фізичний розвиток дитини

Усі батьки хочуть, щоб їх дитина зростала здоровою, сильною і міцною, однак вони часто забувають про те, що гарні фізичні дані обумовлені в першу чергу руховою активністю дитини, що крім досягнення певного росту і ваги вона повинна бути спритною, рухливою і витривалою.

Хочемо ми цього чи ні, але зростаючі вимоги до глибини та якості знань кожної людини, зменшення рухів і пов'язане з цим порушення природного способу життя, будуть закономірно позначатися на наших дітях. Чим більш міцним здоров'ям і хорошими фізичними даними ми озброїмо наших дітей у дитинстві, тим краще вони потім пристосуються до нових соціальних умов. Турбота про формування рухових навичок дитини, про досягнення необхідного рівня спритності, швидкості, сили та інших якостей є першочерговим завданням матері та батька ще до вступу дитини до школи.


Фізичне виховання — складова частина інтелектуального, морального і естетичного виховання дитини. Засуджуючи у дитині розгубленість, безлад та непослух, ми вимагаємо і під час занять повторювати вправу до тих пір, поки дитині не вдасться виконати її правильно. Спілкування з дитиною батьки повинні здійснювати як би у формі гри, при цьому завжди слід враховувати вік дитини, її можливості. Під час занять цінуються головним чином ті вправи, які дитина виконує з радістю, без натиску з боку дорослих, не підозрюючи про те, що підпорядковується їх бажанням. М'яка, послідовна манера поводження з дитиною вимагає від батьків великого терпіння і самовладання. Не повинно виникати сварок і суперечок, які могли б відвернути дитину від занять і тим самим позбавити її корисного впливу фізичного виховання.

Щоб у батьків з дітьми виходили вправи, щоб вони не допускали можливих помилок, слід звернути увагу на наступні вказівки та рекомендації.
Коли починати займатися

Починайте займатися з дитиною з перших же днів її життя. Дбайливо ставитеся до ніжних тканин немовляти, озброївшись ґрунтовними знаннями, докладно наведеними в спеціальній літературі. Основним періодом занять батьків з дітьми є вік від 2 до 6 років. Але й після 6 років не слід припиняти занять в родині, хоча в цьому віці з'являються і інші можливості для фізичного розвитку дитини — у школу, фізкультурних гуртках та культурно-освітніх установах, де дитина займається під керівництвом фахівця.
Скільки займатися

Можливість включити в розпорядок дня спільні заняття одного з батьків з дитиною існує майже завжди. Необхідно приділяти дитині щодня хоча б кілька хвилин. Постарайтеся визначити оптимальний час дня для занять в режимі вашої родини, а потім дотримуйтесь його. Перш за все слід дотримуватися принципу систематичності, щоб дитина поступово звикати до занять, щоб вони стали для неї щоденною потребою.

Тривалість занять батьків з дитиною різна. Вона залежить від віку дитини, від наявності вільного часу у батьків, від часу доби, а також від того, що робить дитина до або після занять (якщо дитина втомився після довгої прогулянки або ж прогулянка ще попереду, тривалість занять буде менше, ніж після відпочинку).

Ранкові заняття мають перевагу у тому, що відразу після сну «розминаються» м'язи тіла, поліпшується кровообіг у тканинах. Під час зарядки краще використовувати легкі і вже знайомі вправи, оскільки зазвичай не вистачає часу і терпіння для розучування нових, більш складних вправ. Тривалість ранкових занять — не більше 10 хв.

До обіду обов'язково дайте дитині можливість погуляти, покататися на дитячому самокаті або велосипеді, пограти в пісочниці, з іграшками, особливо на свіжому повітрі. Якщо є час, можна в ці години провести 15 — 20-хвилинний більш інтенсивний урок, включивши в нього вправи для великих груп м'язів.


Після обіду необхідний спокій; дитина дошкільного віку повинна спати або хоча б спокійно лежати не менше 2 годин. Після сну корисні нетривалі підбадьорюючі вправи і більш тривалі, по можливості на відкритому повітрі.

Заняття у другій половині дня повинні надати дитині більше часу для освоєння різноманітних рухів з предметами (іграшки, велосипеди, самокати) і для вправ на різних снарядах (гімнастичні стінки, гойдалки, гірки), бажано в суспільстві однолітків. В ці ж години зручно провести більш тривалі заняття фізкультурою з одним із батьків (близько 20 хв.).

Вправи перед вечерею — найчастіша форма спільних занять, так як батьки, як правило, удома і хоча б один з них може зайнятися дитиною. У цей період є час для розучування акробатичних вправ, проведення ігор та вдосконалення досягнутих результатів. Тривалість занять з дітьми до 6 років — 20 - 30 хв., з шестілеткамі — до 45 хв.

Після вечері займатися з дітьми фізкультурою не рекомендується: інтенсивна рухова діяльність після їжі шкідлива (це стосується будь-якого часу доби), а крім того, після фізичних вправ діти важко засинають.

Обов'язково потрібно використовувати будь-яку можливість рухатися разом з дитиною на свіжому повітрі. Найчастіше вона представляється у вихідні дні.
Як зацікавити дитину заняттями фізкультурою

Здорову дитину не потрібно змушувати займатися фізкультурою — вона сама має потребу в русі й охоче виконує все нові й нові завдання. Ні в якому разі не слід примушувати дитину до виконання того чи іншого руху або перетворювати заняття в нудний урок. Дошкільники ще не відчувають потреби вчитися в буквальному сенсі слова. У зв'язку з цим заняття повинні проходити у вигляді гри.

Поступово залучати дитину у все нові ігри та забави, систематично повторюючи їх, щоб дитина закріпила вивчені рухи. Чудово, якщо ви відмітите дитину похвалою, здивуєтеся тому, яка вона міцна, спритна, сильна, скільки вона вже вміє. Пробудити у дитини інтерес до занять допоможе також демонстрація його умінь перед іншими членами сім'ї або ж його однолітками. Так поступово у дитини розвиваються впевненість у своїх силах і прагнення вчитися далі, освоюючи нові, більш складні рухи та ігри.


Якщо у дитини немає бажання займатися, проаналізуйте причини такого негативного ставлення до занять, щоб в подальшому створювати більш сприятливі умови. Деякі повні діти не люблять займатися тому, що їм важко рухатись, вони схильні до ліні. Таких дітей слід лікувати за допомогою дієти і всіляко прагнути залучити до занять, щоб вони не відставали в руховим розвитку. Крім похвали, заохоченням для них може слугувати і переконливе пояснення, чому так необхідні заняття фізкультурою (щоб вона не була схожа на ведмедика, щоб її не перегнали інші діти, щоб вона швидше навчилася плавати — до речі, повні діти володіють прекрасними даними для освоєння плавання).
Як забезпечити безпеку занять

Кожен рух, що ви виконуєте з дитиною, має бути правильно вибрано і добре виконано, можливість будь-якої шкоди для здоров'я повинна бути повністю виключена. Звичайно, дуже важливо забезпечити безпеку, страховку та допомогу дитині, але в той же час невиправдана і зайва боязливість заважає дитині стати самостійною. Зверніть увагу на основні правила безпеки, яких слід дотримуватися при вихованні у дитини сміливості.

1) Піднімаючи дитину, ніколи не тримайте її тільки за кисті — обов'язково цілком за передпліччя, оскільки кістки і м'язи зап'ястя ще недостатньо зміцніли. Найбільш безпечно підтримувати дитини за стегна. При виконанні акробатичний вправ дуже важливі положення рук дорослого, що утримають хребет від неправильного вигину і голову від невдалого повороту або удару. Всі ці захоплення повинні ґрунтуватися на скрупульозно знанні можливостей вашої дитини.

2) Кожну нову вправу освоюйте повільно і постійно підтримуйте дитину, щоб вона мала почуття впевненості. При подальшому повторенні можна прискорити темп вправи і поступово виключити всяку допомогу дитині, щоб вона якомога швидше виконала цю вправу самостійно (наприклад, прохід по вузькій лавці, лазіння по сходах, зістрибування з нижньої сходинки). Постійно підстраховуйте дитину, будьте готові в потрібний момент швидко її підхопити.

3) Учіть дитину бути уважною на заняттях, щоб вона сама дбала про безпеку. Більш складні вправи і стрибки слід завжди виконувати на м'якій підстилці (на килимі, траві). Прагніть запобігти необачності і недбалості дитини, особливо при виконанні вправ на висоті.

4) Тривале утримання важких поз в ранньому віці неприпустимо — через 1 - 2 секунди потрібно повернути дитину у вихідне положення. Краще кілька разів повторити вправу.


5) Вис тільки на руках в дошкільному віці є небезпечним, оскільки вона дає надмірне навантаження на суглоби і весь плечовий пояс. Тому прості виси замінюйте змішаними, коли дитина ще впирається ногами (наприклад, колінами). З цих же причин не дозволяйте дитині розгойдуватися у висі (наприклад, на кільцях).

6) При навчанні лазити не дозволяйте дитині залазити вище того рівня, на якому можете його дістати, тобто максимально до 2,2 метрів. Тільки коли лазіння буде освоєно досконало (наприклад, по похилих сходах), можна дозволити дитині старше 3 років самостійно залазити і вище.

7) Ніколи не використовуйте для змагання найнебезпечніші вправи. Завжди виконуйте їх повільно й зосереджено, щоб дитина не послабила увагу, а ви не допустили помилки при підстрахуванні.

8) Уникайте вправ, при яких дитина надлишково прогинається в поперековому відділі, так як більшість дітей якраз потребують випрямлення цієї частини хребта. До невідповідних вправ подібного виду належать, наприклад, «колиска на животі» (дитина, лежачи на животі, прогинається, тримаючись за ступні) або популярна «тачка» - (дитина спирається об землю руками, а дорослий тримає його за ноги і просувається з ним вперед; тут небезпечне також велике навантаження на руки).
Як підготувати місце та інвентар для занять

Будь-який рух активізує дихання дитини, збільшує споживання кисню. У зв'язку з цим слід віддавати перевагу заняттям на свіжому повітрі, в тому числі і взимку, коли при виконанні вправ посилюється постачання крові киснем і можна вдихати чисте повітря. Тільки дощ і вітер можуть бути перешкодою для занять на вулиці.

Приміщення, де ви займаєтеся з дитиною, завжди слід добре провітрювати, обов'язково відкривайте вікна, а взимку хоча б кватирку. Не можна займатися на кухні, де повітря засмічене запахами їжі, білизни, що сохне і т. п. Приміщення повинно бути чистим, добре освітленим і відносно теплим (16 — 18 градусів). В цілях безпеки необхідно прибрати ті предмети, які заважають рухатися чи можуть розбитися; достатньо місця повинно відводиться для виконання акробатичний вправ і проведення ігор. Найбільш зручна підстилка для пом'якшення стрибків — килим (зрозуміло, добре вибитий) або ж щось інше (наприклад, складене покривало). М'яку підстилку на вулиці замінить газон (очищений від небезпечних осколків і бруду), пісок або солома.

Слідкуйте за тим, щоб діти не бігали і не стрибали на бруківці, на бетоні або на кафелі: звід стопи у дошкільників тільки формується і тому потребує еластичної підкладки, а ні в якому разі не твердою. Для занять бігом або стрибками добре підходять стежки в полі або парку, газони, лісовий мох і т. п.


Активний інтерес до фізичних вправ пробуджують у дітей різноманітні іграшки та предмети, які є в будинку (м'ячі, обручі, кеглі, скакалка, кубики, а також санки, лижі, надувні гумові іграшки, гойдалки, драбинка). Діти, які позбавлені таких іграшок, мають, природно, менший руховий досвід, а тому і менш спритні та оригінальні, менш рухливі і сміливі, у них сповільнена реакція. Дитині потрібно надати можливість на чому-небудь кататися, кидати, брати предмети різних величин, форми і кольору, безпечно лазити, підійматися по сходах, качатися і т. п. На жаль, в сучасних квартирах немає умов для повноцінного рухового розвитку дитини, тому батькам слід створити всі необхідні умови на вулиці, купувати різноманітні іграшки, які б безпосередньо спонукали дітей рухатися. Часто в родині схильні купувати дуже дорогі, але зовсім непотрібні для здорового росту дитини іграшки. У зв'язку з цим пам'ятайте: чим краще ви навчите дитину радіти руху та перебуванню на природі і чим менше розбалуєте її комфортом, який породжує лише бездіяльність і лінь, тим краще підготуєте її до самостійного життя.
Як одягтися для занять

Одяг для занять фізкультурою повинен бути таким, щоб не заважати рухам і забезпечувати якомога більший доступ повітря до кожному покрову тіла. Удома і в літній час на вулиці діти можуть займатися тільки в трусиках і босоніж, у більш прохолодний час - в спортивному костюмі і легкому, м'якому взутті. Особливу увагу звертайте на тісні гумки на поясі і під колінами (гольфи геть!), на не гігієнічність використання гумового взуття, в якому париться нога, на непотрібні підтяжки і занадто теплий одяг, який обмежує рухи і не дозволяє спостерігати за рухами хребта, лопаток, стежити за поставою і т. д. Спеціальна одяг потрібно для занять взимку. Краще одягти на дитину два легких светра, що не пропускають повітря і комбінезон ніж важке пальто. Після повернення з катання на санчатах або лижах дитину необхідно переодягнутися в сухий одяг, перевзути і зігріти теплим напоєм.
Подняться наверх


Частная школа "ГИПАНИС-ЭОС", г. Николаев. Все права защищены © 2018